Drukuj

Dla świadczeniodawcy

W piątek 3 stycznia Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza pracowników medycznych na Dzień Otwarty z e-receptą!

31.12.2019

Aktualizacja 03.01.2020

W piątek, 3 stycznia, czekamy od 8-16 na lekarzy, którzy jeszcze nie próbowali wystawiać elektronicznych recept. Podpowiemy, jak sobie z tym poradzić. Pomożemy założyć Profil Zaufany, a także złozyć wniosek  o dofinansowanie aktywacji IKP dla pacjentów!

Co proponujemy, w szczegółach: 

  • E-recepta dla pracowników medycznych!  

Zapraszamy nie tylko lekarzy pracujących w ramach umów z NFZ, ale też w prywatnym sektorze. Wszak od 8 stycznie e-recepty obowiązują, z nielicznymi wyjątkami, wszystkich lekarzy – tak w publicznym, jak i prywatnym systemie opieki zdrowotnej. E-recepta obejmuje wszystkie leki, zarówno refundowane, jak i nierefundowane. Obowiązek wystawiania elektronicznych recept nie dotyczy jedynie lekarzy wystawiających recepty pro auctore, pro familiae, recept transgranicznych, dla osób o nieustalonej tożsamości, weterynaryjnych, na import docelowy - te recepty nadal mogą być wystawiane w wersji papierowej 

Lekarzy, którzy oczekują ogólnej informacji i pomocy w zakresie e-recepty, zapraszamy do siedziby w Szczecinie i delegatury w Koszalinie. Dla osób działających w ramach praktyk indywidualnych i grupowych, jest specjalna instrukcja,  jak rozpocząć pracę z e-receptą.  

W Szczecinie dodatkowo udzielimy pomocy w zakresie  złożenia wniosku do RPWDL - Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, a także informacji o platformie usług cyfrowych P1 (dotyczy certyfikatu uprawniającego do wystawiani e-recept).

Jak rozpocząć pracę z e-receptą? Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych >>>
Zobacz więcej o e-recepcie >>>
Zapraszamy do Sekcji Monitorowania i Weryfikacji Realizacji Recept Wydziału Gospodarki Lekami w Szczecinie, piętro 4, pokój 418

  •  Profil Zaufany dla pracowników medycznych!

Zapraszamy lekarzy zainteresowanych założeniem/ zarejestrowaniem i potwierdzeniem Profilu Zaufanego – na salach obsługi w Szczecinie i Koszalinie są przygotowane stanowiska.
Przypominamy, że aby założyć/ zarejestrować  Profil Zaufany, niezbędne są: dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub karta pobytu), telefon komórkowy (jeden nr tel. może być powiązany z jednym kontem), własna poczta elektroniczna (indywidualna, przypisana do jednej osoby – jeśli ktoś nie ma, należy poszukać w Internecie porady: Jak założyć e-mail)
Zobacz Zakładanie konta w Profilu Zaufanym >>>
Zapraszamy do sal obsługi, w Szczecinie i Koszalinie, parter

  • Wnioski o dofinansowanie aktywacji IKP dla pacjentów!

W związku z planowanym przedłużeniem terminu składania przez świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej wniosków o zawarcie umów na dofinansowanie aktywacji IKP dla swoich pacjentów, Sekcja POZ w  Szczecinie udzieli pomocy i wsparcia w zakresie poprawnego wypełnienia i złożenia wniosku. 
Zobacz więcej o Internetowym Koncie Pacjenta >>> 
Zapraszamy do sekcji POZ w Szczecinie, piętro 1, pokój 114, na prawo od schodów

  • EKUZ na zagraniczne zimowe wojaże!

Pamiętajmy też o EKUZ, dla siebie i najbliższych – europejska karta przyda się na zagraniczne zimowe wojaże.  
Zobacz więcej o EKUZ >>>
Szczecin, Koszalin, sala obsługi, parter

Zapraszamy!

Wszystkie aktualności