Drukuj

Ubezpieczenie w NFZ

Mobilne stanowiska NFZ w szczecińskim i koszalińskim ZUS-ie

23.11.2015

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do swoich mobilnych stanowisk w Szczecinie i Koszalinie, w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W Szczecinie można będzie założyć konto w ZIP i sprawdzić swój status w eWUŚ.
Koszalin proponuje także wyrobienie EKUZ.

Zapraszamy do mobilnych stanowisk w ZUS-ie, proponując:
Szczecin: ZIP, eWUŚ
ZUS Szczecin, ul. Matejki 22
24, 25, 26 listopada (wtorek, środa, czwartek), godz. 9-14;

Koszalin: ZIP, eWUŚ, EKUZ
ZUS Koszalin, ul. Fałata 30
23 listopada (poniedziałek), godz. 10-14

Tydzień Przedsiębiorcy w Szczecinie i Koszalinie, w ramach którego można również skorzystać z usług mobilnych stanowisk ZOW NFZ, to dobra okazja, by kompleksowo, w jednym miejscu załatwić sprawy związane z ubezpieczeniem.
Zapraszamy zainteresowanych, oferując profesjonalną informację i poradę.

Konto w ZIP (w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta)
Konto w ZIP może założyć każda osoba, także nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat.
Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Konto można założyć dla siebie lub swojego dziecka. Dzięki kontu mamy dostęp do swojej historii leczenia, jego kosztów oraz do systemu eWUŚ

eWUŚ (elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy)
Weryfikacja uprawnień polega na sprawdzeniu uprawnienia do świadczeń w danym dniu: zielony kolor potwierdza to prawo; kolor czerwony sygnalizuje, że w systemie takiego potwierdzenia brakuje. Pracownicy NFZ na miejscu doradzą, co należy zrobić, aby uzyskać status osoby uprawnionej. Do weryfikacji potrzebny jest dowód tożsamości ze zdjęciem.

EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)
Wyjazd turystyczny z EKUZ, to gwarancja bezpieczeństwa zdrowotnego w krajach UE i EFTA . EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w tych krajach, w sytuacji nagłej choroby lub urazu, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu.

Uwaga! 1) Osoba powyżej 18. roku życia, która kontynuuje kształcenie i ma status członka rodziny (jest zgłoszona przez rodzica), musi okazać legitymację uczniowską lub studencką. 2) Osoba wykonująca pracę w krajach UE lub EFTA, w tym pracę sezonową, nie ma prawa do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie EKUZ! Osoba pracująca za granicą musi być ubezpieczona przez zagranicznego pracodawcę  

Zobacz więcej:
Harmonogram mobilnego stanowiska
Plakat – ZUS Koszalin

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności