Drukuj

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji

Finansowanie Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

06.07.2020

W odpowiedzi na informacje na temat zmniejszonego finansowania Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, uprzejmie informujemy, że: w okresie marzec – maj br. do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiło 119 607 879 zł. Są to pieniądze wynikające ze wszystkich umów z NFZ oraz na zapobieganie i zwalczanie COVID-19.

Dla porównywania kwota przekazana szpitalowi za analogiczny okres w 2019 r. wynosiła 89 924 278 zł, co oznacza, że Szpital Wojewódzki otrzymał w tym roku o 29 683 601 zł więcej niż w roku ubiegłym.

W lipcu odbędzie się kolejna korekta ryczałtów dla szpitali zabezpieczenia PSZ. Szpitale sieciowe w całej Polsce otrzymają dodatkowo 302 mln zł. Szpitale w województwie zachodniopomorskim otrzymają 13 mln zł. W ZOW NFZ trwają analizy w zakresie podziału tej kwoty pomiędzy szpitale sieciowe w naszym regionie. Dodatkowe pieniądze trafią również do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Ponadto personel medyczny Szpitala Wojewódzkiego, który jest bezpośrednio zaangażowany w leczenie i opiekę nad pacjentami zakażonymi lub z podejrzeniem zakażenia COVID-19, otrzyma dodatkowe wynagrodzenie. W tym zakresie trwa weryfikacja dokumentów rozliczeniowych.

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności