Drukuj

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji

W odpowiedzi na publikacje w mediach dotyczące czasu oczekiwania na wykonanie testu

20.10.2020

Aktualizaja24.10.2020

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej postawiła w PSK1 namiot do mobilnego testowania >>>

Dzisiaj w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej w Szczecinie żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej postawili dodatkowy namiot do mobilnego pobierania wymazów do testów. Do punktu można podjechać samochodem i na czas pobierania próbki z niego nie wysiadać (boczny wjazd do Szpitala, przy budynku Św. Mikołaja).
Dzięki wsparciu Wojska, punkt, który pracował do tej pory przez dwie godziny dziennie, teraz wydłuży czas pracy ponad dwukrotnie: w soboty (począwszy od 24.10) i w niedziele pracować będzie w godz. 10-14, w dni powszednie w godz. 10-15.
Rejestracja telefoniczna w godzinach od 8:00 do 20:00, telefon 538 515 050.
Wykaz punktów pobrań >>>

Aktualizacja 22.10.2020

Jest trzeci punkt pobrań w Szczecinie! >>>

Trzeci punkt pobrań w Szczecinie uruchomiła spółka Polcargo Diagnostyka. Punkt rusza od piątku, 23 października, przy ulicy Henryka Pobożnego 5. Będzie testować codziennie: w dni powszednie w godz. 8-15, w soboty i niedziele od 10-12.! To zwiększy w Szczecinie dostęp do testów i powinno rozładować kolejkę oczekujących. Krótszy zdecydowanie czas oczekiwania na test możliwy jest od chwili, gdy Szpital Kliniczny nr 2 na Pomorzanach wydłużył  czas pracy swojego punktu o 25 godzin  tygodniowo, dzięki czemu punkt pracuje w dni powszednie od 12-21, a w soboty i niedziele od 9-13.15.  Szpital zgłasza czas oczekiwania na wykonanie testu od 3-4 dni, ale po wydłużeniu pracy do 54 godzin ten czas może ulec znacznemu skróceniu.
Więcej godzin, o ponad 11 tygodniowo,  pracuje także punkt pobrań przy Szpitalu MSWiA w Koszalinie.
Pacjenci mają  prawo wyboru punktu, w którym wykonywane są testy. W województwie zachodniopomorskim takich punktów jest od jutra 21. W punktach pobrań testy mogą wykonać m.in. osoby skierowane do uzdrowiska przez NFZ oraz posiadające zlecenie od lekarza POZ.
Wykaz punktów pobrań >>>

 20.10.2020

W odpowiedzi na publikację na portalu GS24 oraz w Głosie Szczecińskim dotyczącą czasu oczekiwania na wykonanie testu

Osoby chore,  z takimi objawami jak gorączka, kaszel, ogólne rozbicie czy osłabienie,  na pewno powinny zostać  w domu i unikać wszelkich kontaktow, niezależnie od przyczyny złego samopoczucia.  Dotyczy to również chorych nauczycieli, ich kontaktów z uczniami, ich rodzinami, oraz z innymi pracownikami. Punkty pobrań w Szczecinie sa obsługiwane przez personel szpitali, który daje z siebie wszystko i pracuje ponad siły, by sprostać oczekiwaniom i potrzebom. Pomoc ze strony Wojska jest bardzo wyczekiwana, podobnie jak  uruchomienie trzeciego w Szczecinie  miejsca testowania - to  pomoże rozładować sytuację.  W razie zbyt długiego terminu czekania na test, prosimy próbować w innych punktach. Najblizsze, czynne codziennie, także w soboty i niedziele, są w Stargardzie i Goleniowie. Wykaz punktów pobrań >>> 

Małgorzata Koszur
Rzecznik prasowy

Wszystkie aktualności