Drukuj

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji

Dodatkowe środki dla szpitala w Stargardzie na zapewnienie bezpiecznego dostępu do świadczeń medycznych

19.11.2020

Aby zapewnić pacjentom bezpieczny dostęp do  świadczeń opieki zdrowotnej, przy zachowaniu wymaganego w dobie koronawirusa reżimu sanitarnego, od lipca tego roku podmioty lecznicze,  w tym szpitale, poradnie specjalistyczne, przychodnie POZ, otrzymują dodatkowo 3% wysokości faktur, które rozliczają z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu podmioty lecznicze  mogą finansować np.: środki ochrony osobistej dla pacjentów oraz personelu medycznego, a także utrzymanie miejsc udzielania świadczeń  w reżimie sanitarnym.

Szpital w Stargardzie otrzymał z tytułu 3%, za okres od lipca br. dodatkowo 365 tys. zł, a kolejne 118,4 tys. otrzyma do 23 listopada br, co da łącznie kwotę 483 374,14 zł). 
Środki są wypłacane każdego miesiąca, w wysokości zależnej od poziomu realizacji kontraktów w poszczególnych zakresach świadczeń.

Ponadto szpital w Stargardzie za świadczenia udzielone w tym roku w ramach zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania  Covid-19, otrzymał 300 tys. zł (299 402 zł) jako wynagrodzenie m.in. za gotowość punktu pobrań do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa; za pobieranie materiału biologicznego, a także za wstępną kwalifikację typu pretriage (pretriaż -  wstępna segregacja pacjentów przed udzieleniem świadczenia).  

 Małgorzata Koszur
rzecznik prasowy ZOW NFZ

 

 

 

Wszystkie aktualności