Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie obrazek

Pilne 800 137 200 - ten numer warto zapamiętać. Twoja pomoc medyczna, gdy przychodnia POZ jest zamknięta Zobacz, jak zarejestrować się na szczepienie! Rejestracja poszczególnych grup wiekowych Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach Zgłoś się na szczepienie przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony Zamknij

Nasz oddział NFZ

Drukuj

Biuro prasowe

Sprostowanie nieprawdziwej informacji opublikowanej w Radiu Szczecin

08.06.2016

W odpowiedzi na informację opublikowaną w Radiu Szczecin w dniu 8 czerwca 2016 roku.  zat. Poradnia w "Zdrojach" tylko do końca czerwca uprzejmie informuję, że nie jest prawdą, jakoby powodem zamknięcia poradni hematologicznej był „brak pieniędzy”. Nie jest również prawdą, że do funkcjonowania poradni potrzebny był konkurs ofert. 

Powodem zamknięcia poradni hematologicznej było niepodpisanie przez Szpital w Zdrojach aneksu do umowy z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ, dzięki któremu poradnia mogłaby kontynuować swoją pracę do końca czerwca 2017roku (przedłużenie umów możliwe było dzięki nowelizacji ustawy zdrowotnej z dnia 16 grudnia 2015 roku). Takie aneksy podpisały dwa inne szczecińskie szpitale prowadzące poradnie hematologiczne i zainteresowane leczeniem pacjentów: Szpital Kliniczny nr 1 przy Unii Lubelskiej oraz 109 Szpital Wojskowy.  
 

Małgorzata Koszur
Rzecznik Prasowy
Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

Wszystkie aktualności