Drukuj

Jak się leczyć

Jest trzeci punkt pobrań w Szczecinie!

22.10.2020

Trzeci punkt pobrań w Szczecinie uruchomiła spółka Polcargo Diagnostyka. Punkt rusza od piątku, 23 października, przy ulicy Henryka Pobożnego 5. Będzie testować codziennie: w dni powszednie w godz. 8-15, w soboty i niedziele od 10-12.! 

To zwiększy w Szczecinie dostęp do testów i powinno rozładować kolejkę oczekujących. Krótszy zdecydowanie czas oczekiwania na test możliwy jest od chwili, gdy Szpital Kliniczny nr 2 na Pomorzanach wydłużył  czas pracy swojego punktu o 25 godzin  tygodniowo, dzięki czemu punkt pracuje w dni powszednie od 12-21, a w soboty i niedziele od 9-13.15.  Szpital zgłasza czas oczekiwania na wykonanie testu od 3-4 dni, ale po wydłużeniu pracy do 54 godzin ten czas może ulec znacznemu skróceniu.

Więcej godzin, o ponad 11 tygodniowo,  pracuje także punkt pobrań przy Szpitalu MSWiA w Koszalinie.

Pacjenci mają  prawo wyboru punktu, w którym wykonywane są testy. W województwie zachodniopomorskim takich punktów jest od jutra 21. W punktach pobrań testy mogą wykonać osoby skierowane do uzdrowiska przez NFZ oraz posiadające zlecenie od lekarza POZ. Wykaz wszystkich punktów pobrań  wraz z danymi teleadresowymi, znajduje się  na stronie internetowej www.nfz-szczecin.pl

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności