Drukuj

Jak się leczyć

Opieka zdrowotna w dni wolne od pracy

05.01.2021

W dni świąteczne i wolne od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego, a w dni wolne od pracy - przez całą dobę. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pierwszej kolejności udzielają teleporad. Podczas teleporady lekarz wyda zalecenia dotyczące terapii, a w razie potrzeby – wystawi e-receptę, e-skierowanie, w tym na test na obecność koronawirusa, e-zwolnienie. Może również wyznaczyć pacjentowi godzinę wizyty w przychodni dyżurnej.  
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna >>>

Lekarze i felczerzy, którzy udzielają świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, mogą zlecić test na obecność koronawirusa.
Punkty wymazowe dla osób, które mają skierowanie na test w kierunku COVID-19 >>>

Masz problem z dodzwonieniem się do przychodni? Skonsultuj się online z lekarzem lub pielęgniarką bez wychodzenia z domu. Usługa jest bezpłatna, dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z portalu pacjent.gov.pl.
E-wizyta dla pacjenta >>>

W razie bólu zęba, skorzystaj z doraźnej pomocy stomatologicznej. Najpierw zadzwoń.
Pogotowie stomatologiczne>>>

W przypadkach nagłych można skorzystać z pomocy udzielanej na Izbach Przyjęć i w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Uwaga! Pacjenci, którzy podejrzewają, że ich zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, powinni zgłosić objawy przed kontaktem z personelem SOR lub IP.
Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć w Zachodniopomorskiem >>>

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, należy dzwonić po pogotowie ratunkowe, tel.  999 lub 112. WAŻNE! Jeśli chory podejrzewa, że jego zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem lub miał kontakt z osobą zakażoną, powinien koniecznie poinformować o tym dyspozytora, który przyjmuje zgłoszenie.
Pogotowie ratunkowe >>>

Przez cały świąteczny okres do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę można również uzyskać wszelkie, niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Konsultanci podpowiedzą również, jak skontaktować się ze szpitalem czy punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Z myślą o osobach dzwoniących z zagranicy uruchomiony został specjalny numer  +48 22 125 66 00.
Skontaktuj się z Telefoniczną Informacją Pacjenta >>>

Zespół Komunikacji Społecznej ZOW NFZ

Wszystkie aktualności