Drukuj

Jak się leczyć

TVP3 Szczecin ostrzega: Oszustwo na pulsoksymetr. Seniorzy namawiani do kosztownych zakupów i niekorzystnych umów

15.11.2021Wpis archiwalny

TVP3 Szczecin informuje o kolejnych próbach naciągania starszych osób na rzekomo nadzwyczajne, promocyjne oferty. Mieszkanka Szczecina, zaproszona na pokaz i odbiór bezpłatnego pulsoksymetru, została nakłoniona do podpisania umowy na zakup sprzętu w wysokości 5900 zł. Aby raty były mniejsze, wpłaciła 2 tys. zł zaliczki.

Ta historia jest ostrzeżeniem, by nie dokonywać pochopnie zakupów podczas pokazów i nie podpisywać nieprzemyślanych umów. Oszuści wiedzą, jak przekonać do zrobienia kosztownych, choć w rzeczywistości bezwartościowych zakupów i podpisania niekorzystnych umów. Zobacz, jak oszuści wykorzystują łatwowierność ·      


Tymczasem bezpłatny pulsoksymetr dostarcza pacjentom Poczta Polska w ramach rządowego programu Domowej Opieki Medycznej. Niewielki aparat, służący do pomiaru zawartości tlenu we krwi, otrzymują osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Pacjenci, którzy ukończyli 55 lat, otrzymują pulsoksymetr automatycznie. Osoby młodsze, aby go otrzymać, wypełniają formularz Domowej Opieki Medycznej na stronie Ministerstwa Zdrowia lub kwalifikowani są do programu przez lekarza POZ.

Pulsoksymetr dostarcza pracownik Poczty Polskiej. Pacjent jest o tym uprzedzany SMS-em! Cała usługa jest całkowicie bezpłatna!

 Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej ZOW NFZ

Wszystkie aktualności