Drukuj

Jak się leczyć

Dzień Zdrowia Aorty z SP Szpitalem Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie

14.12.2022

Lekarze chirurdzy naczyniowi, radiolodzy i pielęgniarki ze Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie zapraszają 17 grudnia 2022 r. na bezpłatne i bez skierowania przesiewowe USG aorty. W sobotę, od godz. 10:00 do 18:00 na Jarmarku Bożonarodzeniowym (Aleja Kwiatowa w Szczecinie) będą się odbywać zapisy, a potem badania w Klubie XIII Muz.

Badania skierowane są do osób w wieku powyżej 65 roku życia, u których stwierdzono występowanie co najmniej trzech czynników ryzyka sercowo-naczyniowego, spośród tych: choroba wieńcowa, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, płeć męska, występowanie tętniaka aorty brzusznej u rodziców lub rodzeństwa, przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Zapisy na badania rozpoczną się o godz. 9:30 tuż przy Centrum Informacji Turystycznej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Liczba miejsc ograniczona. Będzie to wstępna rozmowa i kwalifikacja do USG.
Badania przeprowadzone zostaną w Klubie XIII Muz (pl. Żołnierza Polskiego 2), na parterze, w salce po prawej stronie holu.

Jak przygotować się do badania? Wstrzymać się od posiłków na 8 godzin przed badaniem; jeśli ranne badanie – pacjent powinien być na czczo; można bez ograniczeń pić wodę; nie żuć gumy i nie palić papierosów na dobę przed badaniem; prowadzić lekkostrawną i niewzdymającą dietę przez 2 dni przed badaniem; osoby cierpiące na zatwardzenia powinny dzień przed i w dniu badania przyjąć Espumisan 3 razy po 2 kapsułki.

Badania to nie wszystko. Będą także prelekcje i prezentacje dotyczące chorób naczyniowych, profilaktyki i sposobów leczenia tętniaków; pokazy modeli 3D organów człowieka; operacja chirurgiczna widziana oczami chirurga za pomocą gogli i hologramów rozszerzonej rzeczywistości.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Szczecin, Klub XIII Muz.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu: „Rozwój i wzmacnianie transgranicznej współpracy w zakresie innowacyjnego zastosowania wirtualnych i drukowanych modeli 3D chorób w spersonalizowanej medycynie zabiegowej XXI wieku”, Interreg VA.

Źródło: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie

Pobierz plakat w pdf

 

Wszystkie aktualności