Drukuj

Zapobieganie HIV-AIDS

Czerwone kokardki – wyróżnienia z okazji Światowego Dnia AIDS zostały przyznane w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

19.12.2014Wpis archiwalny

Odznaczeniami zostali uhonorowani członkowie Zachodniopomorskiego Zespołu ds. Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS: Renata Opiela, kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz koordynator Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Szczecinie. Wyróżnienie zostało przyznane również dr. hab. n. med. prof. PUM Miłoszowi Parczewskiemu, zatrudnionemu od 2005 roku w SPWSZ w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii PUM.
Czerwona kokardka jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Wyróżnienie otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS lub wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne. Znak został wymyślony przez organizację charytatywną zrzeszającą artystów Visual AIDS, działającą w Nowym Jorku. Czerwona kokardka ma charakter symboliczny. Kolor oznacza krew, walkę i miłość, natomiast kształt odwrócone V - brak zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. Celem grupy było zachęcenie innych do upamiętnienia zmarłych z powodu AIDS, zwiększenie świadomości na temat choroby oraz uświadomienie potrzeb pacjentów i ich rodzin.

 
Zobacz więcej:


Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności